Chcesz cieszyć się dobrym zdrowiem, zrezygnuj z chipsów

Chcesz cieszyć się dobrym zdrowiem, zrezygnuj z chipsów

Każdy ma swoje ulubione przekąski oraz popełnia grzeszki w trakcie dążenia do osiągnięcia balansu między zdrowym odżywianiem, a bycie człowiekiem i sięganie po produkty zabronione. Bez wątpienia chipsy nie mają wiele wspólnego ze zdrowym stylem, a oprócz tego droga biegnąca od naturalnego ziemniaka do produktu nabywanego w sklepach jest bardzo długa.

Co warto wiedzieć na temat chipsów?

Chipsy to zdecydowanie jedna z najbardziej kalorycznych oraz niezdrowych przekąsek. Smakują bardzo dobrze, a do tego sklepowe półki uginają się od różnych wariantów. Producenci prześcigają się w wymyślaniu nowych smaków, a także stosują coraz to nowsze triki, żeby przyciągnąć do nich jeszcze więcej osób. Niestety nikt nie myśli o tym, że kluczowe znaczenie ma wprowadzenie zdrowszych zamienników w procesach ich produkcji i wyeliminowanie wzmacniaczy smaku oraz konserwantów.

W trakcie produkcji chipsów używa się ziemniaków, ale oprócz tego zawierają w sobie dużo soli, tłuszczów trans oraz akrylamidu, który przyczynia się do powstawania nowotworów. Regularne sięganie po chipsy gwarantuje nadwagę, a także może przyczynić się do wielu chorób. Czy chipsy wykonane z bananów są lepszą alternatywą?

Chipsy bananowe to przede wszystkim o wiele bardziej kaloryczna przekąska niż produkty powstające z ziemniaków. Oprócz kaloryczności mają więcej tłuszczu, tłuszczów nasyconych oraz cukru. W związku z tym lepiej zjeść chipsy warzywne czy ziemniaczane, które co prawda są bardzo lekkie, dzięki czemu zjadane porcje są większe, ale stanowią dla nich zdrowszą alternatywę. Chipsy bananowe to ogromne ilości tłuszczu oraz cukru, który nie występuje w ziemniaczanej odmianie. Jedno rozwiązanie jest nieco lepsze od drugiego, jednakże najlepiej sprawdzą się pieczone bądź suszone owocowe bądź warzywne chipsy. Nie zawierają szkodliwych substancji, a do wzmocnienia smaku używa się ziół i przypraw, a nie soli oraz cukru. Coraz więcej osób przygotowuje je w zaciszu własnego domu, gdyż nie jest t wcale tak skomplikowane jak może się wydawać. Wystarczy chcieć jeść zdrowiej, a następnie wcielić wszystkie zasady w życie. Rezygnacja ze sklepowych chipsów to jeden z pierwszych kroków do zdrowszego ciała.

Inne z tej kategorii: