Jak radzić sobie ze stanami zapalnymi?

Jak radzić sobie ze stanami zapalnymi?

Problemy ze stawami potrafią być niezwykle uciążliwe. Ich etymologia jest jednak bardzo zróżnicowana, a przez to leczenie może przebiegać różnie. Są jednak preparaty, takie jak Traumon żel, które skutecznie niwelują ból niezależnie od przyczyny.

Schorzenia stawów dotykają coraz większą część populacji. Według lekarzy nawet co trzecia osoba boryka się regularnie z jakimiś problemami ze stawami. Przyczyny powstawania schorzeń stawów są bardzo zróżnicowane, gdyż mogą one być pokłosiem chorób przewlekłych, jak i urazów nagłych. Stąd leczenie stawów może być prowadzone wedle zróżnicowanych procedur, jednak sposoby na bezpośrednie uśmierzenie bólu często są zbliżone. Preparaty takie jak Traumon żel, Difortan lub Rheumon działają kojąco na bóle stawów niezależnie od przyczyny ich powstawania. Podstawą działania tych preparatów jest substancja aktywna, która działa przeciwzapalnie, co jest kluczowe do tego, by pozbyć się bólu stawów. Stosując żele, można pozbyć się bólu stawów miejscowo, co ma dużą przewagę nad preparatami stosowanymi doustnie. Te drugie zalecane są jedynie w przypadku bardzo silnego bólu, który jest trudny do zniesienia. Ból, który nie jest nazbyt intensywny, można złagodzić zwykłym żelem. W przypadku zaawansowanych problemów można łączyć środki oralne z tymi, które są stosowane zewnętrznie.

Przyczyny bólu stawów

Przyczyn bólu stawów dzielą się na dwie grupy. Pierwsza z nich to ból wynikający z chorób przewlekłych, takich jak na przykład reumatoidalne zapalenie stawów. W przypadku takiego schorzenia leczenie powinno zawsze przebiegać pod okiem doświadczonego specjalisty, gdyż działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe to zdecydowanie za mało, aby pozbyć się problemu na dłuższą metę. W takich sytuacjach należy uciec się do bardziej zaawansowanych środków farmakologicznych, jednak nawet wtedy wykorzystuje się preparaty przeciwzapalne i przeciwbólowe, jako środki wspierające terapię. Bóle stawów mogą być także konsekwencją bezpośrednich urazów mechanicznych. Jest to dominująca grupa pacjentów wśród osób młodszych oraz sportowców. Takie urazy mogą być mało poważne i całe leczenie sprowadza się do miejscowego znieczulenia odpowiednim żelem, oraz pozbycia się stanu zapalnego, podczas gdy organizm zregeneruje się samoistnie. Są jednak poważniejsze urazy, które wymagają leczenia operacyjnego lub stosowania specjalnych zabiegów fizjoterapeutycznych. W takich sytuacjach dedykowany do tego żel przeciwzapalny także będzie wskazany.

Inne z tej kategorii: