Co jeść na zdrowe jelita?

Co jeść na zdrowe jelita?

W dzisiejszych czasach ludzi cechuje coraz większa świadomość. Nie ładujemy na talerze produktów kiepskiej jakości oraz nie karmimy się fast foodami. Jakie produkty należy spożywać aby zachować zdrowe oraz właściwie funkcjonujące jelita? Przekonaj się po co sięgać w supermarkecie.

Jogurt naturalny jest jednym z podstawowych produktów, który powinien na stałe zagościć w Twojej diecie. Jeśli sięgniesz po jogurt probiotyczny nie znajdziesz w nim cukru, konserwantów oraz sztucznych barwników. Jest on za to źródłem zdrowego tłuszczu. W jego składzie występują szczepy probiotyczne bakterii kwasu mlekowego, które są jakże pożądane przez ludzki organizm. Sprawia on, że cały układ pokarmowy pracuje bez zarzutu, a do tego w jelitach występuje właściwa mikroflora.

Na drugim miejscu znajduje się Ferring, czyli probiotyk. Suplement diety posiada aż 8 szczepów bakterii probiotycznych, odpowiada on za zachowanie właściwej mikroflory jelitowej i dobrze wpływa na układ pokarmowy. Należy sięgnąć po niego przede wszystkim w trakcie dolegliwości gastrycznych oraz kiedy zakończy się zażywanie antybiotyku.

Woda mineralna, która zawiera spore ilości wapnia oraz magnezu jest idealnym rozwiązaniem dla osób u których występują problemy z zaparciami. Należy jednak spożywać jej odpowiednie ilości (minimum 1,5 litra dziennie), aby zauważyć takie samo działanie jak w przypadku leków na tego typu dolegliwości.

Płatki owsiane stanowią najlepsze źródło aminokwasów, białka, witamin wchodzących do grupy B, a także magnezu i żelaza. Występuje w nich błonnik – czyli jeden z lepszych probiotyków jakie można dostarczyć własnemu organizmowi. W ich towarzystwie należy zaczynać każdy dzień.

Kimchi – ta orientalna nazwa oznacza różnorodne warzywa, które fermentują w odpowiednio dobranych ziołach. Zawierają spore ilości witaminy A, B oraz niemniej żelaza i wapna. Wpływają one bardzo korzystnie na florę bakteryjną występującą w przewodzie pokarmowym. Kimchi uplasowała się w ścisłej czołówce najzdrowszych dań całego świata.

W tym miejscu pokrótce wskażemy produkty, których należy za wszelką cenę unikać, gdyż wpływają bardzo negatywnie na stan jelit. Mowa przede wszystkim o alkoholu, który sprawa, że człowiek może zmagać się z różnymi stanami zapalnymi oraz infekcjami, biegunką, refluksem i innymi przykrymi schorzeniami. Nie należy sięgać również po chipsy i zupki chińskie, a to ze względu na zawartość dużych ilości soli, tłuszczów nasyconych, rafinowanych węglowodanów, a także ulepszaczy smaku.

Inne z tej kategorii: