Kawa – pij ją dla zdrowia

Kawa – pij ją dla zdrowia

Ludzie mogą być czasem naprawdę sfrustrowani oraz niepewni informacji podawanych przez naukowców. Gdyż jeszcze kilka lat temu wystrzegano przed piciem kawy i zachęcano do jej ograniczania, jednakże dzisiaj informacje są wręcz przeciwne – kawa jest w stanie uratować życie. Co tak naprawdę wiemy o kawie i czy faktycznie jest dla nas taka dobra?

Cenne właściwości kawy

Pierwsze i podstawowe zadanie kawy to pobudzanie człowieka do myślenia, skupienia się oraz ułatwienie koncentracji. To skutek zawartej w niej kofeiny, która sprawia, że po filiżankę małej czarnej sięgają każdego dnia miliony ludzi na całym świecie.

Kawa jest dobrym napojem dla osób zmagających się z astmą, gdyż odpowiada ona za rozszerzenie oskrzeli oraz naczyń krwionośnych. W związku z tym osoby zmagające się z astmą powinny pijać ją profilaktycznie, a także w momencie, kiedy zmagają się z intensywnymi napadami duszności. Kawa nie może być jednak traktowana jako zamiennik wody, gdyż kofeina występuje również w różnego rodzaju herbatach oraz napojach. Co ciekawe, gdy człowiek dostarczy organizmowi za dużo kofeiny jest ona traktowana jako trucizna.

Kawa jako wsparcie w chorobach nowotworowych

Naukowcy dowiedli, że osoby, które wypijały 3 filiżanki kawy każdego dnia chorowali na nowotwór o 20% rzadziej niżeli osoby nie pijające tego napoju. Z kolei, gdy kawa (kofeina) zostaje dodana do olejku do opalania, albo peelingu odpowiada ona za blokowanie degradacji komórek, co sprawia, że są one kancerogenne.

Kawa – idealny napój w trakcie oczyszczania

W kawie znajdują się przeciwutleniacze, co sprawia, że są one w stanie wspierać schorzenia dotyczące serca, albo stany zapalne. Dodatkowo, odpowiadają one za pozbywanie się toksyn z organizmu.

Naukowcy biją na alarm, każdy człowiek w ciągu swojego życia gromadzi nawet 8 kilogramów toksyn, które w jakiś sposób muszą zostać usunięte z organizmu. Kawa wspiera usuwanie ich, to kolejny powód dlaczego należy wprowadzić ją do swojej diety. To dobry moment, żeby zaznaczyć, że aby zauważyć pozytywne działanie z nią związane należy wypijać około 3 filiżanek kawy każdego dnia. Mowa jest o czarnej kawie, bez dodatku cukru, mleka oraz śmietanki. Jeżeli pijemy słodkie latte nie jesteśmy w stanie uzyskać wszystkich zbawiennych właściwości o których mowa powyżej, zyskuje też wtedy dodatkowe kalorie, co przełoży się w negatywny sposób na wygląd sylwetki.

Inne z tej kategorii: