Walka z niechcianym owłosieniem

Walka z niechcianym owłosieniem

Włosy występujące na różnych partiach ciała mogą być zarówno pożądane, jak i wywoływać wstyd u kobiety. Niechciane owłosienie występuje chociażby na twarzy, nogach, plecach oraz w okolicach intymnych. Jak dobrze, że w dzisiejszych czasach można dopasować metodę depilacji do własnych upodobań oraz przyzwyczajeń.

Usuwanie owłosienia

Kanony mody zmieniają się regularnie, w przeszłości brwi musiały być idealnie wyskubane, a na dzień  dzisiejszy coraz częściej można spotkać się z naturalnymi, gęstymi brwiami reklamowanymi przez gwiazdy oraz modelki. Niektóre kobiety całkowicie rezygnują z golenia chociażby okolic intymnych, jednakże cały czas spotyka się to z swego rodzaju obudzeniem ze strony społeczeństwa. Oczywiście, tak zostaliśmy stworzenie, jednakże gęste, ciemne włosy wyglądają nieestetycznie, a do tego stanowią siedlisko bakterii. Jeszcze kilka lat temu golenie było najbardziej popularnym sposobem pozbywania się owłosienia, jednakże posiada ono wiele negatywnych cech, jak chociażby podrażnianie skóry oraz szybki wzrost włosów (im częściej się golimy, tym mniej czasu potrzebują włosy, aby odrosnąć, stają się one dodatkowo niezwykle mocne oraz szorstkie). Na szczęście nie jest to jedyna metoda.

 

Usuwanie zbędnych włosów

Metod na pozbywanie się owłosienia jest wiele. W pierwszej kolejności warto sprawdzić depilację elektryczną. Polega ona na tym, że wszystkie cebulki występujące na danej partii ciała zostają wzbogacone o elektrodę, która w dalszej kolejności otrzymuje odpowiednią dawkę prądu. Jest to idealne rozwiązanie na niewielkich partiach ciała, jak chociażby pachach, gdyż sam zabieg jest mocno bolesny i trwa bardzo długo.

Drugim rodzajem jest depilacja laserowa, która polega na zastosowaniu odpowiedniego lasera. Nie powinien on przysparzać dużej ilości bólu, jednakże tylko i wyłącznie skorzystanie z dobrych urządzeń oraz doświadczonej kosmetyczki sprawi, że na skórze nie pozostaną blizny oraz oparzenia.

W dalszej kolejności warto poznać depilację ultradźwiękową. Jej specyfiką jest wzbogacenie skóry o substancję odpowiadającą za zdecydowanie wolniejszy wzrost włosów. W dalszej kolejności korzysta się z fal ultradźwiękowych, co sprawia, że substancja ta przedostaje się głęboko w skórę. Na efekty trzeba jednak poczekać około roku, ale na pewno będą one zauważalne.

Depilacja enzymatyczna jest jedną z najlepszych metod pozbywania się zbędnych włosów, gdyż nie wiąże się z jakimkolwiek bólem, a do tego efekty są naprawdę zadowalające. Do usuwania owłosienia używa się naturalnego enzymu.

Inne z tej kategorii: