Na czym polega makijaż permanentny?

Na czym polega makijaż permanentny?

Zadaniem makijażu permanentnego jest uzyskanie pożądanego wyglądu przez kobietę, gdyż umożliwia on skupienie uwagi na pozytywnych cechach jej wyglądu. Pozostaje on na skórze twarzy przez kilka lat, dzięki czemu jego właścicielka wygląda idealnie zarówno o poranku, na wakacjach, a także w trakcie treningu na pływalni.

Skąd się wziął makijaż permanentny?

Człowiek od niepamiętnych czasów starał się zrobić wrażenie na płci przeciwnej. Korzystano więc z wielu metod oraz technik, które w pierwszej kolejności polegały na zdobieniu ciała biżuterią, następnie zaczęto używać piercingu. Jeszcze później modne stało się zdobienie ciała przy pomocy farb. Później dołączyły do tego tatuaże. To właśnie one stanowią początek historii makijażu permanentnego, jednakże różnią się one trwałością oraz metodą nanoszenia tuszu pod skórę.

Podstawowe zadanie makijażu permanentnego to podkreślenie urody. Wykorzystuje się go chociażby do poprawienia kształtu ust – makijaż odpowiada za ich powiększenie, wyrównanie niesymetrycznych linii, przyciemnienie ich, albo przykucie większej uwagi za sprawą dorywania dodatkowych warstw.

Makijaż permanentny używa się także, aby zwrócić większa uwagę na głębię oczu. Kreseczki mogą znaleźć się na powiekach (stykają się z rzęsami), niemalże ich nie widać, jednakże oczy kobiety prezentują się całkiem inaczej.

Wykorzystuje się go także do brwi, które nie zawsze mają odpowiedni kształt, gęstość oraz grubość. Dobrze wykonany makijaż przez kilka lat zachowa z nimi ład i porządek.

W dzisiejszych czasach ogromna ilość kobiet łączy wychowanie dzieci, zajmowanie się domem oraz pracę zawodową. Może to być ich sposób na promienny, ładny wygląd, który nie wymaga jakiegokolwiek wysiłku. Sięgają po niego osoby aktywne fizycznie, które spędzają długie godziny na siłowni, pływalni, treningach itd. To metoda, która może uratować wygląd osób, które wygrały walkę z nowotworem i na skutek chemioterapii straciły one rzęsy oraz brwi.

Coraz większa ilość osób zmaga się także z uczuleniami oraz alergiami na kosmetyki, które służą do wykonania klasycznego makijażu. To również alternatywa dla nich.

Aby wykonać ten typ makijażu korzysta się z aparatu igłowego oraz odpowiednich pigmentów. Osoba wykonująca zabieg musi wybrać odpowiedni odcień pigmentu, aby nie uzyskać przerysowanego efektu. Tego typu upiększanie się nie sprawia człowiekowi bólu, a jeżeli wykonuje się go na ustach oraz powiekach używa się kremu znieczulającego.

Inne z tej kategorii: