Pij zielone koktajle i ciesz się zdrowiem

Pij zielone koktajle i ciesz się zdrowiem

Zielone koktajle to doskonałe rozwiązanie, aby w diecie znalazło się więcej warzyw oraz owoców. Są nie tylko zdrowe, ale również smaczne, dlatego warto sięgać po nie każdego dnia, a może nawet dwa razy dziennie. Ich spożywanie wiąże się z całym szeregiem zalet. Przekonaj się dokładnie o co chodzi.

Zalety picia zielonych koktajli

Zielone koktajle określane również mianem smoothie można przygotowywać w zaciszu własnego domu, albo kupować gotowe w sklepach czy nabywać w restauracjach. Nie ma chyba miejsca w którym nie można ich dostać.

Jednakże, kiedy mowa o korzyściach w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na utratę wagi. Spożywanie warzyw na których bazują zielone koktajle sprawia, że w łatwy sposób można zredukować tkankę tłuszczową, a także pozbyć się toksyn zgromadzonych w organizmie. Służą one również do wykonania detoksu, czyli oczyszczenia, które przydaje się dosłownie każdemu bez względu na wiek czy płeć.

Po drugie jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które nie mają wiele czasu. Ich przygotowanie jest banalnie łatwe i zajmuje dosłownie kilka minut, a stanowią idealny posiłek. Owoce i warzywa wrzuca się do blendera, a następnie płucze się go wodą. Szybko oraz wygodnie.

W dalszej kolejności należy wspomnieć o uczuciu sytości uzyskiwanym po ich wypiciu. Osoby, które nie miały z nimi styczności mogą podchodzić do tego sceptycznie, jednakże po wypiciu takiego napoju człowiek nie czuje głodu przez kilka godzin. Jest to związane ze sporą ilością błonnika oraz innych cennych właściwości i składników odżywczych. Warto też pamiętać o piciu dużych ilości wody, gdyż w takiej sytuacji błonnik lepiej się wchłania.

Dzięki koktajlom można pożegnać się z zaparciami oraz schorzeniami dotyczącymi układu pokarmowego. To również za sprawą błonnika o którym było już wspomniane powyżej. Kiedy produkty zostają rozdrobnione, tak jak w przypadku smoothie, składniki odżywcze przyswajane są o wiele lepiej. Dzięki czemu czerpiemy z warzyw wszystko co najlepsze. Oprócz tego warzywa w surowej formie nie tracą cennych witamin, co ma miejsce niestety w trakcie ich gotowania. Do zielonego koktajlu można dodać również aloes, dzięki któremu układ pokarmowy pracuje bez większych problemów.

Ostatni powód jest związany z unikaniem zgagi czy palenia w klatce piersiowej. Te uciążliwe dolegliwości powinny zniknąć, a w zaawansowanych przypadkach złagodnieć po wpływem witamin oraz minerałów występujących w zielonych smoothie.
Zyskuje na tym również cera, która staje się o wiele bardziej promienna i otrzymuje ponownie młodszy wygląd.

Inne z tej kategorii: