Zdrowa i smaczna przekąska

Zdrowa i smaczna przekąska

Pośród różnego rodzaju batonów – zdrowych przekąsek, swoje miejsce znalazła marka BeRaw stworzona przez Ewę Chodakowską. Jest to specjalnie opracowana linia, w której zagościły batony, ale i kuleczki wytwarzane w technologii raw.

Raw, czyli surowa dieta

Witarianizm stał się stylem odżywiania, a dieta tak zwana surowa, to właśnie tajemnicze raw. Polega ona na wykluczeniu do spożywania wszelkich pokarmów, które zostały poddane obróbce termicznej w temperaturze wyższej niż 42°C.

Posiłki w tej diecie składają się głównie z warzyw i owoców. Nie mogą być mrożone ani gotowane, ponadto powinny pochodzić z upraw ekologicznych. Taka dieta witariańska jest bezglutenowa, niskosolna, niskotłuszczowa i naturalna. Drugą zasadą tego stylu odżywiania, jest rezygnacja z pieczenia, wędzenia, gotowania i smażenia. Dopuszcza się za to rozdrabnianie, marynowanie i suszenie.

Batony BeRaw

Najbardziej znane produkty BeRaw to właśnie batony. Można pośród nich znaleźć baton Vegan Protein, który stanowi uzupełnienie białka niezbędnego w diecie wegańskiej. Jest to białko pochodzenia roślinnego. Zastosowano białko migdałowe, ze względu na bogactwo magnezu i wapnia. W składzie znalazła się także gorzka czekolada.

BeRaw Energy to zdrowa przekąska w formie batonu, który cechuje się zawartością surowego kakao będącego źródłem przeciwutleniaczy. Do tego kokos zawierający dobre kwasy tłuszczowe MCT zapewniające energię. Ponadto chlorella sprzyjająca poprawie wydolności i wspomagająca regenerację po wzmożonym wysiłku.

Baton High Protein oferuje białko przyswajalne najwyższej jakości oraz nasiona chia, które są naturalnym źródłem kwasów omega-3. Do tego gorzka czekolada.

BeRaw Healthy Snack to wysoka zawartość białka ze względu na główny składnik – orzechy arachidowe, które oferują go najwięcej spośród wszystkich dostępnych rodzajów. Do tego dodatek daktyli, czyli połączenie kierowane do osób aktywnych umysłowo i fizycznie.

Ostatnia propozycja to baton Superfood, który bazuje na buraku, kakao, siemieniu lnianym i ziarnach słonecznika. Taki skład wpływa na dostarczanie przeciwutleniaczy, poza tym staje się zastrzykiem energii.

Produkcja przekąsek od BeRaw, to zapewnienie o zachowaniu wszystkich walorów odżywczych poszczególnych składników, ze względu na zastosowanie technologii raw.

 

Inne z tej kategorii: