Co trzeba wiedzieć o gromadzeniu się tłuszczu w obrębie brzucha?

Co trzeba wiedzieć o gromadzeniu się tłuszczu w obrębie brzucha?

Otyłość brzuszna jest zmorą wielu mężczyzn i kobiet, a nawet dzieci. Jest to problem nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny. Niestety nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że tłuszcz w obrębie brzucha może świadczyć o zespole metabolicznym, którego konsekwencje mogą być bardzo poważne.

Dlaczego otyłość brzuszna jest tak niebezpieczna?

Otyłość w obrębie brzucha jest najgroźniejszym typem otyłości, ponieważ prowadzi do zaburzeń przemiany materii i gospodarki lipidowej. Zaburzona gospodarka lipidowa prowadzi do cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, miażdżycy, chorób układu krążenia. Naczynia krwionośne są zapychane przez blaszki miażdżycowe, które mogą zablokować naczynia krwionośne, prowadząc do zawału serca lub udaru mózgu.

Tłuszcz brzuszny wpływa na zwiększenie krzepliwości krwi, a to może doprowadzić do zakrzepów. Życie z otyłością jest trudniejsze, organizm potrzebuje więcej tlenu, a co za tym idzie serce jest obarczone dużo cięższą pracą. W efekcie dochodzi do przerostu lewej komory serca.

Tłuszcz w obrębie brzucha znajduje się nie tylko pod skórą, a otacza także narządy wewnętrzne- wątrobę, trzustkę, mięśnie szkieletowe, tym samym upośledzając ich funkcje. Te wszystkie fakty o otyłości brzusznej przemawiają za tym, by jej zapobiegać lub zacząć leczyć jak najszybciej.

Dlaczego lepiej zapobiegać, niż leczyć otyłość brzuszną?

Pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z brzucha jest bardzo trudne. Organizm po prostu broni się przed utratą tłuszczu, a poza tym bardzo trudno jest wyeliminować ze swojego życia nieprawidłowe nawyki żywieniowe. Poza tym, leczenie otyłości, która jest uwarunkowana zaburzeniami hormonalnymi lub genetycznymi, wymaga wysiłku nie tylko osoby otyłej, ale również lekarzy specjalistów, dietetyków i trenerów. Całkowita zmiana stylu życia jest niezbędna, aby pozbyć się tłuszczu z brzucha. Warto również wspomóc organizm w walce z tłuszczem naturalnymi sposobami.

Liście moringa przyspieszają metabolizm oraz zwiększają spalanie tłuszczu.

Szukając skutecznych sposobów, aby wspomóc organizm w walce z otyłością brzuszną, warto spróbować wykorzystać liście moringa. Jest to roślina zaliczana do superfoods, czyli żywności pochodzenia naturalnego o licznych zdrowotnych właściwościach. Liście moringa to prawdziwa bomba witaminowa- zawiera duże ilości witaminy A, C, witaminy z grupy B. Zawierają także aminokwasy oraz kwasy tłuszczowe omega-3, 6 i 9, potas, chrom, mangan oraz bor. Dzięki tak licznym i wartościowym składnikom liście moringa odnalazły zastosowanie w odchudzaniu. Stosowanie moringa przyspiesza metabolizm nawet o 50%, dwukrotnie zwiększa proces spalania tkanki tłuszczowej, a także zmniejsza wchłanialność tłuszczów do organizmu. Ponadto eliminuje cellulit oraz bóle głowy i złe samopoczucie. Przywraca również poziom cholesterolu oraz poprawia w znacznym stopniu układ odpornościowy. Nie warto czekać na groźne powikłania otyłości brzusznej, tylko zmienić swoje nawyki i zacząć zdrowo żyć.

Inne z tej kategorii: