Rokitnik - bomba witaminowa dla każdego

Rokitnik - bomba witaminowa dla każdego

Rokitnikiem nazywa się ciernisty krzew występujący na wybrzeżu Atlantyku w Europie i całej Azji. Ta roślina wypuszcza liście, owoce i nasiona, które są używane do tradycyjnych zastosowań leczniczych i pielęgnacyjnych. Warto poznać go bliżej i korzystać z jego niezwykłych właściwości.

Dlaczego olej z rokitnika jest tak wyjątkowy?

Olej z rokitnika pochodzi z owoców rosnących na tej roślinie. Olej z rokitnika staje się coraz bardziej popularny w naturalnej pielęgnacji skóry, ponieważ zawiera ponad 190 składników odżywczych i fitoskładników! Ta pożywna jagoda zawiera:

  • dwanaście razy więcej witaminy C niż pomarańcze,
  • tyle samo witaminy E co kiełki pszenicy,
  • trzy razy więcej witaminy A niż marchew.

To nadal nie wszystko - rokitnik zawiera również Omega 3, 6, 9 i 7, a także wiele innych składników odżywczych i przeciwutleniacze. Jakie są zalety rokitnika zwyczajnego? Ten superowoc był stosowany w chińskich lekach już przed wiekami i to w leczeniu różnych schorzeń. Rokitnik ma wiele zastosowań, od pielęgnacji skóry po pielęgnację włosów i zawiera ponad 60 antyoksydantów, 20 minerałów i długą listę witamin! Spójrzmy na korzyści względem poszczególnych obszarów pielęgnacji po kolei.

Rokitnik a produkty do pielęgnacji skóry

Z racji tego, iż rokitnik zawiera wiele niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, takich jak Omega 7, olej z niego jest silnie nawilżający i idealny na drobne oparzenia i rany. To nie wszystko – może też zmniejszyć widoczność zmarszczek i szorstkość skóry. Rokitnik jest również składnikiem przeciwzapalnym, który może być stosowany w leczeniu schorzeń skóry suchej. Płyny i żele do kąpieli zawierające właściwości pielęgnacyjne oleju rokitnika oraz innych olejków eterycznych, takich jak na przykład pomarańcza i grejpfrut, są bardzo delikatne i nawilżający. Jednak nie trzeba na tym się zatrzymywać – można po wyjściu spod prysznica na przemian stosować balsam do ciała z rokitnikiem i olejek do ciała z rokitnika, aby korzystać z pełnego spektrum witamin tego produktu. Oba te produkty do ciała są idealne dla suchej skóry, ponieważ zapewniają intensywny zastrzyk wilgoci i głębokie nawilżenie.

Produkty do pielęgnacji włosów z rokitnika

Rokitnik można również stosować w produktach do pielęgnacji włosów. Ze względu na wysoki poziom niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych i witaminy A ten odżywczy olej może pomóc w utrzymaniu zdrowia skóry głowy. Jeśli masz suchą, łuszczącą się skórę głowy, możesz wypróbować te produkty i na pewno będziesz zadowolony efektami, jakie przyniosą. Witamina E zawarta w olejku z rokitnika pomaga również w krążeniu skóry głowy, wspierając wzrost i kondycjonowanie włosów. Używany w ten sposób rokitnik nie tylko nawilża, ale także skutecznie regeneruje – tym samym sprawi, że Twoje włosy będą miękkie, gładkie i bardziej lśniące niż kiedykolwiek. Jeśli masz suche, zniszczone lub farbowane włosy, nie musisz szukać dalej, niż właśnie produkty z rokitnikiem, aby zadbać o ich nawilżenie, naprawić uszkodzenia i wzmocnić mieszki włosowe.

Inne z tej kategorii: