Woda owsiana – cenny dodatek do diety

Woda owsiana – cenny dodatek do diety

Woda owsiana to jeden z produktów, które warto wprowadzić do diety w trakcie walki ze zbędnymi kilogramami. Jednak pobudzanie metabolizmu i redukcja zbędnych kilogramów to nie jedyne zalety związane ze spożywaniem wody przygotowanej przy pomocy owsianki.

Woda owsiana ma w sobie ogromne ilości błonnika, dzięki czemu zapewnia uczucie sytości na dłużej oraz sprawia, że po następny posiłek sięga się zdecydowanie później. Oddziałuje również na jelita, które zaczynają pracować we właściwy sposób oraz znikają problemy z wypróżnianiem się (wizyty w toalecie odbywają się zdecydowanie częściej niż dotychczas). To doskonałe wyjście  w trakcie występowania zaparć.

Woda owsiana zawiera aminokwasy egzogenne, wśród których można wymienić leucynę, izoleucynę oraz treoninę, które odgrywają bardzo istotną rolę w ludzkim organizmie. Dzięki czemu regularne spożywanie wody, pozwala uzupełnić poziom witamin z grupy B, fosforu oraz żelaza. W dalszej kolejności warto wspomnieć o funkcji regulującej poziom cholesterolu we krwi. Woda owsiana oddziałuje także na wątrobę, dzięki czemu zwiększa się w niej produkcja lecytyny. Mogą po nią sięgać wszyscy, nawet osoby, które zmagają się z wysokim poziomem cukru. Jest to związane z dostarczaniem do organizmu wolno spalanych węglowodanów.

Jakby było tego mało, woda owsiana nie ma w swoim składzie substancji słodzących, dzięki czemu polecana jest przede wszystkim osobom, które pragną schudnąć. Jest to związane z odczuwaniem uczucia sytości, które nie mija przez dłuższy czas. Takie działanie redukuje częstotliwość sięgania po przekąski i odwleka w czasie kolejne posiłki. Spożywanie wody samo w sobie nie sprawi, że nadwaga w magiczny sposób zniknie, gdyż konieczna jest również właściwa dieta i aktywność fizyczna.  

Na zakończenie warto wspomnieć o wpływie owsianki na włosy. Używa się jej do przemywania skóry oraz płukania włosów. Staje się wtedy lepiej nawilżona, prezentuje się atrakcyjnie oraz w przypadku stanów zapalnych – można zauważyć ukojenie. Stosuje się ją w trakcie kąpieli, co sprawia, że skóra na całym ciele staje się miękka i dobrze nawilżona. Warto dodać ją do szamponu, albo wykorzystać w formie maseczki na twarz. Poleca się ją przede wszystkim osobom zmagającym się ze skórą atopową, gdyż woda łagodzi zmiany występujące na naskórku, podrażnienia oraz odpowiada za łagodzenie świądu.

Inne z tej kategorii: